Wieczny odpoczynek racz Gosi dać, Panie…

 

W sobotę, 17 kwietnia 2021 r. w kościele parafialnym pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej (os. Aleksandrowice) miało miejsce nabożeństwo żałobne w intencji śp. Małgorzaty Ciężadlik, współpracującej konsekrowanej Instytutu Zakonnego Apostołek Jezusa Ukrzyżowanego.

 

Mszy św. pogrzebowej w intencji zmarłej przewodniczył ks. Piotr Bączek.

W wygłoszonej homilii kapłan, który był wieloletnim spowiednikiem śp. Małgosi, przeplatał wątek biblijny z przeczytanej chwilę wcześniej Ewangelii o wskrzeszeniu Łazarza ze wspomnieniem życia, pobożności i doświadczenia cierpienia zmarłej.

 

posłuchaj homilii w całości:

 

Pod koniec Eucharystii Katarzyna Heczko, przyjaciółka Gosi, odczytała list pożegnalny s. Anny Kołoch, przełożonej wspólnoty Apostołek Jezusa Ukrzyżowanego w Częstochowie i odpowiedzialnej za formację świeckich członków instytutu.

 

posłuchaj:

 

Małgorzata Ciężadlik urodziła się 14 maja 1972 roku, do Instytutu Zakonnego Apostołek Jezusa Ukrzyżowanego wstąpiła 14 września 2014 roku, a pierwsze śluby jako współpracująca konsekrowana złożyła 18 września 2016 roku. W swej prośbie o dopuszczenie do pierwszej profesji wyznała: „ …Pragnę przez ofiarę, modlitwę oraz konsekrację w całkowitym zjednoczeniu z Jezusem Ukrzyżowanym realizować misję ratowania dusz grzeszników od wiecznego potępienia i szerzenie chwały krzyża Jezusa oraz nieskończonej Jego miłości do każdego człowieka, która najpełniej wyraża się w Jego zbawczej Ofierze Krzyża”.

Po krótkiej chorobie odeszła do domu Ojca dn. 9 kwietnia 2021 roku.

JC i AMM

 

śluby

 

choinkitrumna