100 URODZINY OJCA ZAŁOŻYCIELA

 

W poniedziałek 17 maja 2021 r. minęło dokładnie 100 lat od narodzin Ojca Domenico Labellarte Założyciela Dzieła „…w służbie Bożego Miłosierdzia”.

Audycja radiowa o Ojcu Założycielu

 

W dniu 100. urodzin o. Domenico Labellarte na antenie Radia Jasna Góra została wyemitowana rozmowa na temat jego życia i posługi, duchowości Dzieła przez niego założonego, a także m.in. pielgrzymek do tronu Królowej Polski w częstochowskim sanktuarium.


Wieczny odpoczynek racz Gosi dać, Panie…

 

W sobotę, 17 kwietnia 2021 r. w kościele parafialnym pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej (os. Aleksandrowice) miało miejsce nabożeństwo żałobne w intencji śp. Małgorzaty Ciężadlik, współpracującej konsekrowanej Instytutu Zakonnego Apostołek Jezusa Ukrzyżowanego.

Gniewajcie się, ale nie grzeszcie (Ef 4, 26)

 

W połowie września tego roku w naszym domu w Częstochowie odbył się coroczny kurs formacyjny dla naszych „Współpracujących” świeckich. Tematem kursu była miłość Boga i bliźniego. Treści, które poruszaliśmy, skłoniły mnie do napisania moich refleksji na temat roli gniewu w naszym życiu.

Transitus Ojca Pio

 

Liturgiczna Uroczystość Świętego Ojca Pio w "Domu Maryi" w Częstochowie

Rekolekcje dla sióstr

 

W tym roku, z powodu panującej epidemii, każdy przeżywał rekolekcje w kraju, w którym żyje swoją misją, lecz temat rekolekcji i konferencje były te same dla wszystkich sióstr i wspólnot.

Prezentujemy homilię ks. Luigi Epicoco wygłoszoną 8 lipca 2020 r. podczas rekolekcji dla sióstr Apostołek Jezusa Ukrzyżowanego w San Giovanni Rotondo.

Włoskie AUGURI z okazji 99 urodzin Założyciela

 

Ojcze Domenico! Najserdeczniejsze życzenia w dniu Twojego święta! Dziękujemy, że zaszczepiłeś w nas miłość do Słowa Bożego, do Eucharystii, do Maryi. Niech Bóg Ci błogosławi i hojnie udziela swoich łask!

Jeśli ziarno pszenicy...

 

Jeśli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie samo, ale jeśli obumrze, przynosi plon obfity… (J 12,24).


Więcej artykułów:

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]