Nowicjat w czasach epidemii

 

Pomimo narzuconej odgórnie izolacji i powszechnie panującego strachu, nasza droga formacyjna nie uległa zachwianiu, co wiecej stała się bardziej intensywna.

Święty od zarazy

 

Strażnik więzienny, gdy wszedł do celi, w której zmarł św. Roch ujrzał na ścianie napis:  „Wszyscy ci, którzy w zarazie uciekać się będą do wstawiennictwa Rocha, uzdrowieni zostaną"

Wspomnienie o s. Róży Marii Lo Iacono AJC

 

28 grudnia 2019 r. minęły dwa lata odkąd s. Róża opuściła ten świat, by na zawsze połączyć się ze swoim Oblubieńcem. Przytaczamy jeszcze raz przmówienie Matki Marii Saverii Palmisano z uroczystości pogrzebowych z 2017 r.

Życie w Ziemi Świętej to łaska i powołanie

 

Betlejem jest wielokulturowym miasteczkiem, w którym są różne religie, kościoły chrześcijańskie, kultury i mentalności. Obecnie przeważa Islam, choć jeszcze około siedemdziesiąt lat temu 86% mieszkańców było chrześcijanami. 

MATKA BOŻA ORANTKA

Trzeba, aby właśnie stąd, z Miasta Dawidowego - Betlejem nieustannie rozbrzmiewały błagalne prośby do Boga o dar pokoju w Ziemi Świętej i na całym świecie. Przez Matkę, która wszystko rozumie, wznosimy ufne, błagalne prośby o pojednanie człowieka z Bogiem i z bliźnim, a co za tym idzie o wlanie pokoju w ludzkie serca i rozprzestrzenienie go na całe rodziny, wspólnoty, narody, na cały świat. 

Czarna Madonna w pielgrzymce do Ojca Pio

 

Podczas, gdy Polska świętowała 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, 11 listopada do San Giovanni Rotondo, miasta św. Ojca Pio zawitała kopia Ikony Matki Bożej Częstochowskiej. 

W drodze do Jerozolimy

 

 Podczas tegorocznego kursu formacyjnego dla „Współpracujących” i sympatyków naszej duchowości, wydawało się nam, że wraz z Jezusem zmierzamy do Jerozolimy. Taki, bowiem temat kursu zaproponowała nam s. Maria Paola Ohazulike AJC.

Być przyjacielem Boga

s. M. Agnieszka Madej AJC

„Być przyjacielem Boga to...”, tak były zatytułowane tegoroczne rekolekcje dla dzieci, które odbyły się w naszej wspólnocie w Częstochowie. Rozpoczęły się 28 lipca po południu a skończyły 2 sierpnia rano. Uczestniczyło w nich dwanaścioro dzieci w wieku od 6 do 11 lat.


Więcej artykułów:

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]