Ojcze, do zobaczenia w Niebie!

 

Dnia 13 i 14 listopada pożegnałyśmy naszego Ojca Założyciela. Jego długie i bogate życie dobiegło końca. Każda z nas ma w pamięci chwile i wydarzenia związane z Ojcem, ale tym, co przede wszystkim nas z nim łaczy to charyzmat, który przez Ducha Świętego za jego pośrednictwem został wzbudzony w Kościele, i którym jako Instytut Apostołek Jezusa Ukrzyżowanego żyjemy. 

Ojciec Domenico przekroczył próg wieczności

 

11 listopada o godzinie 17.15 nasz drogi Założyciel, ks. Domenico Labellarte w 101 roku życia i 76 roku kapłaństwa, po długiej chorobie, przekroczył próg wieczności.

Liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio

 

Od dnia beatyfikacji Ojca Pio tj. od 1999 roku liturgiczne wspomnienie świętego stygmatyka jest obchodzone 23 września. To data upamiętniająca dzień jego śmierci.

Świętujemy jubileusze

 

Po majowych obchodach setnej rocznicy urodzin Ojca Założyciela, przyszedł czas na podsumowanie jubileuszy, które w tym roku przeżywamy.

100 URODZINY OJCA ZAŁOŻYCIELA

 

W poniedziałek 17 maja 2021 r. minęło dokładnie 100 lat od narodzin Ojca Domenico Labellarte Założyciela Dzieła „…w służbie Bożego Miłosierdzia”.

Audycja radiowa o Ojcu Założycielu

 

W dniu 100. urodzin o. Domenico Labellarte na antenie Radia Jasna Góra została wyemitowana rozmowa na temat jego życia i posługi, duchowości Dzieła przez niego założonego, a także m.in. pielgrzymek do tronu Królowej Polski w częstochowskim sanktuarium.


Wieczny odpoczynek racz Gosi dać, Panie…

 

W sobotę, 17 kwietnia 2021 r. w kościele parafialnym pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej (os. Aleksandrowice) miało miejsce nabożeństwo żałobne w intencji śp. Małgorzaty Ciężadlik, współpracującej konsekrowanej Instytutu Zakonnego Apostołek Jezusa Ukrzyżowanego.

Gniewajcie się, ale nie grzeszcie (Ef 4, 26)

 

W połowie września tego roku w naszym domu w Częstochowie odbył się coroczny kurs formacyjny dla naszych „Współpracujących” świeckich. Tematem kursu była miłość Boga i bliźniego. Treści, które poruszaliśmy, skłoniły mnie do napisania moich refleksji na temat roli gniewu w naszym życiu.


Więcej artykułów:

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]