Audycja radiowa o Ojcu Założycielu

 

W dniu 100. urodzin o. Domenico Labellarte na antenie Radia Jasna Góra została wyemitowana rozmowa na temat jego życia i posługi, duchowości Dzieła przez niego założonego, a także m.in. pielgrzymek do tronu Królowej Polski w częstochowskim sanktuarium.


Poniżej zamieszczamy tekst, który ukazał się na stronie internetowej jasnogórskiej rozgłośni, oraz rozmowę przeprowadzoną w studiu RJG.

 

Maryjność i miłosierdzie w życiu o. Domenico Labellarte, jasnogórskiego pielgrzyma

 

Gdy przyjechałem do Polski, zobaczyłem wielkiego białego orła, a w niego wpisaną Najświętszą Maryję Pannę z Częstochowy. Polacy mówią: „jesteśmy maryjni, bo Ona nas ocaliła, Ona nas niesie. Po trzykroć byliśmy pod rozbiorami, po trzykroć wymazani jako naród, to Ona nas ocaliła i przywróciła nam jedność. Jeśli nie będziemy w ten sposób formować przyszłych kapłanów będą upadać przy byle pokusie, trzeba ich zamknąć w Maryi” – tak po jednej ze swoich pielgrzymek do Polski na Jasną Górę pisał o. Domenico Labellarte, którego setna rocznica urodzin przypada właśnie dziś. Obecnie Ojciec Domenico mieszka w San Giovanni. Jest duchowym synem św. o. Pio, a także założycielem kilku zgromadzeń zakonnych i instytutów świeckich. Trzy z nich są obecne w Polsce, ba w sąsiedztwie Jasnej Góry. Dziś (17.05.2021) w Paśmie otwartym z przedstawicielami tych zgromadzeń s. Aleksandra Szyborska rozmawiała o: misji, powołaniu, duchowości maryjnej, kapłańskiej, a także szeroko rozumianej duchowości miłosiernej, z którą związane jest życie i dzieła o. Labellarte.                                                                                                             

(AS/mb)

 

posłuchaj całej audycji: