W drodze do Jerozolimy

 

 Podczas tegorocznego kursu formacyjnego dla „Współpracujących” i sympatyków naszej duchowości, wydawało się nam, że wraz z Jezusem zmierzamy do Jerozolimy. Taki, bowiem temat kursu zaproponowała nam s. Maria Paola Ohazulike AJC.

Być przyjacielem Boga

s. M. Agnieszka Madej AJC

„Być przyjacielem Boga to...”, tak były zatytułowane tegoroczne rekolekcje dla dzieci, które odbyły się w naszej wspólnocie w Częstochowie. Rozpoczęły się 28 lipca po południu a skończyły 2 sierpnia rano. Uczestniczyło w nich dwanaścioro dzieci w wieku od 6 do 11 lat.

Maryjo, kim jesteś?...

S. Maria Wiktoria Sobońska AJC

Ta odważna Dziewczyna na zaproszenie Anioła nie lękała się odpowiedzieć “tak”, choć wiedziała, że Jej własne życie jest w niebezpieczeństwie i że definitywnie pozostawia swoje marzenia i plany. Od tej chwili Jej życie stało się życiem Boga.

Beatyfikacja Matki Speranzy od Jezusa

31 maja br. w miejscowości Collevalenza we Włoszech odbyła się beatyfikacja Matki Speranzy od Jezusa. Matka Speranza była hiszpańską mistyczką. To ona podpowiedziała kardynałowi Karolowi Wojtyle w 1964 r., by jeszcze raz przetłumaczono „Dzienniczek” św. siostry Faustyny na j. włoski i francuski, gdyż Święte Oficjum miało zastrzeżenia co do treści, i aby w ten sposób przyspieszyć jej beatyfikację. Tak się też stało. Na swoją pierwszą podróż po zamachu w 1981 r. Ojciec Święty Jan Paweł II wybrał Collevalenza.

Pewna bardzo ukryta dusza: siostra Annita Bindi

 

 

Informacje o siostrze Annicie Bindi spisane na podstawie świadectwa Piergiorgio Bacconi

Homilia Ojca Świętego Franciszka z okazji kanonizacji Świętych Papieży Jana XXIII i Jana Pawła II

 

 

W centrum dzisiejszej niedzieli wieńczącej Oktawę Wielkanocy, a którą Jan Paweł II zechciał poświęcić Miłosierdziu Bożemu, znajdują się chwalebne rany Jezusa zmartwychwstałego.

Naczynia Bożego Miłosierdzia

 „Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja Sam bronić ją będę jako Swej chwały”. (Dz 48)

 

Orędzie papieża Franciszka przy udzielaniu błogosławieństwa "Urbi et Orbi"

Drodzy bracia i siostry, Dobrych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

W Kościele na całym świecie rozbrzmiewa wieść anioła przekazana kobietom: „Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał... Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał” (Mt 28,5-6).


Więcej artykułów:

[1] [2] [3] [4] [5] [6]